• September 27, 2023
materac przeciwodlezynowy

Materac przeciwodleżynowy. O czym powinniśmy pamiętać, gdy chcemy go kupić?

Decydując się na zakup materaca przeciwodleżynowego, na pewno powinniśmy brać pod uwagę takie kryteria, jak rodzaj i skuteczność mechanizmu, jego rozmiar, emisję hałasu, łatwość utrzymania w czystości. Nie możemy również przejść obojętnie obok tego, jak intensywnie ma być użytkowany, ile waży osoba leżąca, na jaki rodzaj choroby cierpi.

Mając pod opieką osobę starszą lub osobę, która przeszła operację i musi odpoczywać w łóżku, na pewno powinniśmy uzbroić się w cierpliwość, jak również kupić odpowiedniego rodzaju sprzęt medyczny, który pozwoli nam na sprawne monitorowanie stanu członka rodziny, jak również ułatwi opiekę.

Osoby, które z różnych przyczyn spędzają w łóżku bardzo dużo czasu, niestety narażone są między innymi na problemy z odleżynami. Odleżyny to martwica tkanek, powstała wskutek zaburzeń ukrwienia. Są nie tylko mało estetyczne, ale przede wszystkim mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Również nie są proste w leczeniu, stąd profilaktyka jest tą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę. W tym celu warto kupić materace przeciwodleżynowe.

Gdzie można kupić materace przeciwodleżynowe?

Trzeba przyznać, że po prostu najlepszym rozwiązaniem jest to, aby porównać ze sobą kilka typów materacy, następnie zaś dopiero dokonać wyboru. Bezpieczne wyjście to kupno nowego materaca, ze sklepu medycznego. Kompleksową pomoc w zakupie otrzymamy w sklepie Ortmed https://www.ortmed.pl/.

Na co zwracać uwagę, gdy chcemy kupić dobry materac przeciwodleżynowy?

Bezpieczeństwo jest na pewno tym kryterium, na które trzeba szczególnie zwracać uwagę. Materac powinien być dobrze wykonany, posiadać odpowiedniej grubości kabel zasilający, który jednocześnie jest odporny np. na szarpanie. Materac również nie może być zbyt głośny. Osoba starsza często może nieświadomie chcieć uszkodzić materac, warto również brać to pod uwagę.

Zobacz także: https://miniblog.pl/spanie-na-poduszce-ortopedycznej-czy-jest-zdrowe/

Dodatkowo musimy pamiętać o takich kryteriach, jak:

– waga i wzrost osoby leżącej,
– intensywność użytkowania,
– rodzaj dolegliwości, na którą cierpi osoba leżąca,
– rozmiar i grubość samego materaca,
– rodzaj mechanizmu i możliwość jego regulacji,
– łatwość utrzymania materaca w czystości.

Z kupnem materaca na pewno nie powinniśmy się spieszyć. W sytuacji, gdy mamy do wyboru kilka podobnych do siebie modeli, dobrą praktyką jest skorzystanie z pomocy doświadczonego sprzedawcy, który przedstawi nam zalety poszczególnych modeli, pomoże dobrać materac do potrzeb.

One thought on “Materac przeciwodleżynowy. O czym powinniśmy pamiętać, gdy chcemy go kupić?

Dodaj komentarz