• May 30, 2024
wakacje w turcji

Wakacje w Turcji – zapierające dech w piersiach widoki, nowoczesne hotele i pyszne jedzenie

Turcja to kierunek turystyczny, który cały czas zyskuje na popularności. Kraj ten oferuje piaszczyste plaże, wysokie góry, a także wiele orientalnych zabytków. Co warto zobaczyć podczas wakacji w Turcji? Jakich potraw z lokalnej kuchni warto spróbować? Podpowiadamy.

Co warto zobaczyć w Turcji?

Jednym z mniej popularnych miejsc w Turcji jest Kapadocja. Może to nieco dziwić, ponieważ region ten jest jedną z najpiękniejszych krain w całym kraju. Tamtejszy krajobraz został ukształtowany przez wulkany. W wyniku oddziaływania warunków atmosferycznych utworzyły się tam skalne stożkowe kominy, które tworzą księżycowy krajobraz.

Spędzając wakacje w Turcji nie można nie zwiedzić największego miasta w tym kraju, czyli Stambułu. Jest to miejsce niezwykłe, ponieważ położone na dwóch kontynentach. Cieśnina Bosfor oddziela od siebie Europę od Azji. Miasto posiada unikatowy orientalny klimat. Wśród zabytków wartych zobaczenia na czoło zdecydowanie wysuwa się meczet Hagia Sophia.

Co oferują tureckie hotele?

Planując wakacje należy dobrze zastanowić się na wyborem hotelu. Turcja posiada bardzo rozbudowaną bazę hotelową. Dla turystów dobrą informacją jest to, że najlepsze ośrodki znajdują się w bliskim pobliżu atrakcji turystycznych. Jest to niezwykle ważne w kontekście planowania zwiedzania. Najwięcej hoteli spotkać możemy oczywiście na południowym wybrzeżu.

Na turystów czekają noclegi w naprawdę różnym standardzie. Szeroka oferta pozwala dobrać hotel dopasowany do przeznaczonego na wyjazd budżetu. Turcja jest bardzo dobrym kierunkiem na wakacje z dziećmi. Tamtejsze ośrodki bardzo często oferują zajęcia z animatorami, a same hotele wyposażone są w atrakcje dla najmłodszych. Hotel dopasowany do swoich potrzeb wybrać można korzystając z wyszukiwarki https://www.traveligo.pl/.

Zobacz także: https://papierowemiasto.pl/rodzinne-wakacje-za-granica-jak-je-zorganizowac/

Czego warto spróbować w Turcji?

Podróże to również miejscowa kuchnia. Daniem śniadaniowym, którego warto spróbować będąc w Turcji jest menemen. Jest to posiłek, który składa się z podsmażanych pomidorów, papryki i cebuli z dodatkiem jajek. Swoim wyglądem przypomina on nieco jajecznicę z pomidorami. Jeżeli chcemy spróbować lokalnej kuchni to warto zacząć od niego dzień.

A co jeśli pora na obiad? W tym przypadku warto spróbować dania, które nazywa się icli kofte. W przygotowane z użyciem kaszy bulgur, kaszy manny, jajka, mąki i przypraw ciasto formuje się kuleczki. Następnie jest ono nadziewane smażonym mięsem mielonym. W ten sposób powstają pierożki, które smażone są w głębokim oleju. Icli kofte bardzo często podawane jest z sosem pomidorowym.

Dodaj komentarz