• May 29, 2024
idealny krem do twarzy

Skuteczny krem nawilżający do twarzy — jak wybrać idealny?

Skóra na twarzy jest jedną z najbardziej narażonych na wszelkiego rodzaju defekty i trzeba o nią właściwie zadbać. Jest to oczywiście efekt tego, że skóra na naszej twarzy praktycznie nigdy nie jest chroniona na przykład przez odzież i jest z tego powodu bardzo mocno wystawiona na wszystkie czynniki zewnętrzne, takie jak na przykład warunki atmosferyczne. Dlatego właśnie tak ważne jest, by stosować dobry krem do twarzy. Jak wybrać idealny służący do niej krem nawilżający?

Kremy do twarzy — przedstawienie rodzajów

W zasadzie nie będzie kłamstwa w stwierdzeniu mówiącym o tym, że kremy do twarzy to jedne z najbardziej zróżnicowanych kosmetyków. Istnieje cała masa typów kremów, które odpowiadają innym dolegliwościom lub rodzajom skóry. Z tego powodu, zanim zdecydujemy się na zakup któregoś z nich, warto lepiej je poznać. 

Jeśli mowa o kremach dostosowanych do typów skóry, to występują takie do każdego popularnego rodzaju cery. Znajdziemy więc krem do twarzy przeznaczony do cery normalnej, mieszanej, suchej, tłustej, alergicznej, naczynkowej, czy też dojrzałej. Krem może także odpowiadać na pewne potrzeby naszej cery. Tak powstaje właśnie krem nawilżający, ale też ochronny, regenerujący, rozświetlający, czy też krem na przebarwienia lub zmarszczki. 

Jak wybrać dobry i skuteczny krem do twarzy?

Jeśli zależy nam na skuteczności, to przede wszystkim krem musi być dostosowany do posiadanego przez nas typu cery. Jest to główna rzecz, która decyduje o tym, czy krem, na który postawimy, będzie mieć jakąkolwiek skuteczność, czy też używanie go będzie średnio pomocne. Wynika to z tego, że każdy typ cery ma inne problemy i z tego też powodu potrzebuje innych składników aktywnych zawartych w kremie. 

Warto też dobierać krem pod potrzeby skóry. Sam krem nawilżający to może być za mało, gdyż w zasadzie praktycznie każdy krem jest kremem nawilżającym z racji na to, że kremy tworzy się na bazie takich składników jak oleje, tłuszcze, czy też żele, które już same w sobie pozwalają na lepsze nawilżenie skóry. 

Ponadto przy kremie nawilżającym trzeba bardziej zwrócić uwagę nie na to, jak nawilża, ale jak długo utrzymuje się efekt. Celem najlepszych kremów nawilżających jest to, by powstała skuteczna warstwa lipidowa która odpowiada za to, by utrzymywać w skórze odpowiednią jej ilość. Stawiając na krem, który pozwoli stworzyć taką skuteczną warstwę, mamy pewność, że będzie on dobrze działać i długofalowo poprawi nawilżenie naszej skóry, zamiast zapewniać tylko i wyłącznie krótkotrwałe efekty. 

Dodaj komentarz