• May 30, 2024
zdrowe powietrze

Czy suche powietrze w domu jest szkodliwe?

Kiedy termometr pokazuje wilgotność powietrza poniżej 40 % wówczas możemy już mówić o suchym powietrzu w danym pomieszczeniu. Wraz z rozpoczynającym się sezonem grzewczym suchość powietrza będzie problemem, z którym będziemy borykać się w większości domów. Czy jest się czego obawiać? Czy oczyszczacz do powietrza Sharp KC-A40EUW poradzi sobie z suchością powietrza?

Jak suche powietrze wpływa na nasze życie?

Rekomendowana temperatura powinna wahać się między 20 a 22 stopniami, natomiast wilgotność między 40% a 60%, jeśli w naszym domu, mieszkaniu, czy biurze te parametry są zachowane wówczas możemy stwierdzić, że warunki są jak najlepsze, natomiast jeśli wilgotność jest znacznie niższa niż 40 % wówczas wyraźnie wyczuwalna jest suchość powietrza.

Suche powietrze jest uciążliwe i może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Częstsze bóle głowy, duszące napady kaszlu, wysuszona śluzówka a także skóra , na to wszystko ma wpływ właśnie zbyt suche powietrze. Kiedy nasze śluzówki są za bardzo wysuszone wówczas jesteśmy znacznie bardziej podatni również na różnego rodzaju infekcje. Częstotliwość występowania suchego powietrza w pomieszczeniach zwiększa się wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego, wówczas za sprawą ogrzewania zmniejszamy także wilgotność pomieszczenia. Sezon grzewczy niestety wiąże się z jeszcze jedną sprawą, a mianowicie z występowaniem smogu, który z łatwością przedostaje się również do pomieszczeń w naszych domach, czy biurze. Szkodliwe zanieczyszczenia negatywnie wpływają na organizm człowieka, a ich niewielkie cząsteczki z łatwością przedostają się w głąb, szkodząc i negatywnie wpływając na wiele układów.

Oczyszczacz Sharp z funkcją nawilżania- skuteczne rozwiązanie w walce z suchym powietrzem i zanieczyszczeniami

Z roku na rok większą popularnością cieszą się oczyszczacze, praktycznie najskuteczniejsze rozwiązania na eliminację zanieczyszczeń zawartych w powietrzu, szczególnie tych pochodzących ze smogu. Oczyszczacz Sharp z funkcją nawilżania jak popularny model Sharp KC-A40EUW, swoje działanie opiera na zaawansowanych metodach filtracji i co ważne nie jednej a kilku. Dodatkową jego zaletą jest funkcja nawilżania, dzięki której eliminujemy z powietrza nie tylko zanieczyszczenia, ale także na dobre pożegnamy się z jego suchością. Kiedy zależy nam w szczególności na odpowiednim nawilżeniu Sharp KC-A40EUW będzie idealnym kandydatem, wszystko to dzięki dużemu pojemnikowi na wodę, który nie wymaga od użytkownika częstego napełniania. Urządzenie ponadto pracuje cicho, może pracować w trybie automatycznym, a także jonizuje powietrze czyniąc je bardziej rześkim i świeżym.

Oczyszczacz Sharp z funkcją nawilżania to nie tylko wysoce skuteczna eliminacja zanieczyszczeń, ale także doskonałe nawilżenie. Sprawdzi się szczególnie w mieszkaniach, czy niewielkich biurach. W profesjonalnych sklepach koszt tego modelu nie przekracza 1600 zł. To niewiele biorąc pod uwagę jego doskonałe parametry i elegancki wygląd.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz