• July 19, 2024
sportowy czas w ferie

Ferie zimowe na sportowo? Czas na przygotowania!

Zimowa przerwa to okres sprzyjający aktywnościom. Bez względu na to czy dopiero zaczynasz przygodę na stoku, czy jesteś już wprawionym narciarzem lub snowboardzistą, odpowiednio dobrana odzież i sprzęt sportowy to podstawa. Właściwe wyposażenie pozwoli nie tylko czerpać maksymalnie dużo frajdy z uprawianej aktywności, ale przede wszystkim zapewni komfort i bezpieczeństwo. GO Sport posiada w swojej ofercie produkty, które pozwolą cieszyć się wyjazdem rekreacyjnym lub zimowym szaleństwem sportowym.

Sporty zimowe to bardzo angażujący i wciągający sposób na spędzenie wolnego czasu. Szereg dostępnych dyscyplin sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dla osób preferujących spokojniejszy typ aktywności fizycznej są np. spacery górskie. Dla spragnionych większych wrażeń udostępniane są z kolei stoki, na których można zjeżdżać na nartach, snowboardzie lub uprawiać jeszcze bardziej ekstremalny snowkiting. Nie zapominajmy jednak, że decydując się na każdą z tych dyscyplin, powinniśmy zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne akcesoria.

Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo, możemy zacząć od kasku. Dobrze dobrany, powinien idealnie leżeć na głowie i nie być ani za duży, ani za mały. Wówczas może nie spełnić swojego założenia – nie tylko nie ochroni nas podczas upadku, ale także będzie sprawiał dyskomfort. Poza tym elementem należy pamiętać o odpowiednim obuwiu – w zależności od tego czy wybieramy się na deskę, czy narty, ta część garderoby będzie wyglądać inaczej. Buty snowboardowe rozpoznamy po ściętych po skosie elementach znajdujących się pod palcami i piętą. Oczywiście przy obydwu typu sportach niezbędne będą deski – czy to dwie węższe do nart, czy też jedna szersza do snowboardu. Tutaj przy wyborze należy zwrócić uwagę przede wszystkim na kwestię wzrostu, doświadczenia oraz typu zjazdów, jakie zamierzamy praktykować. Poza tym gogle i można powiedzieć, że jesteśmy gotowi na stok!

Ferie w górach co ze sobą zabrać ?

Ale czy na pewno? Bynajmniej. Wybierając się w góry, należy też pamiętać o ujemnych temperaturach i śniegu, które tam napotkamy i które wymagają odpowiednio ciepłej odzieży wierzchniej oraz bielizny termoaktywnej, tak by nie dopuścić do wychłodzenia organizmu. Zaopatrzmy się więc w podstawowe elementy ubioru zimowego, takie jak kurtki puchowe czy spodnie narciarskie, ale także w równie niezbędne akcesoria – szale, czapki i rękawiczki.

Ferie zimowe nie muszą się jednak kojarzyć wyłącznie z wyjazdem w góry i sportami stokowymi. Równie aktywnie czas spędzić można w mieście, wybierając się na lodowisko lub na sanki do pobliskich parków. Tutaj równie istotne jest odpowiednie przygotowanie do aktywności fizycznej, szczególnie jeśli dopiero zaczynamy przygodę z łyżwami. Łyżwy dla dzieci powinny być zaopatrzone w specjalne klamry, umożliwiające łatwe zdejmowanie i zakładanie obuwia. Zupełnie inne będą także łyżwy do gry w hokeja, więc jeśli my lub dzieci planujemy spróbować swoich sił w tej dyscyplinie, warto wziąć to pod uwagę i wyposażyć się w specjalistyczne obuwie.

A dzieci warto już od najmłodszych lat zachęcać do różnych rodzajów sportu! Próbując razem z nimi różnych dyscyplin, damy im możliwość zdecydowania, która jest tą, sprawiającą najwięcej przyjemności. Może będą to właśnie narty, snowboard lub łyżwy? Nie przekonamy się bez praktyki! A przed nią również w przypadku dzieci ważne będzie odpowiednie przygotowanie. Na stoku najlepiej sprawdzą się kombinezony narciarskie, które będą trzymać się lepiej niż zwykłe spodnie. Warto też wybierać ubrania, które są kolorowe i wesołe – tym sposobem uprawianie sportu sprawi pociechom jeszcze więcej radości.

Aktywność fizyczna to świetny sposób na wypoczynek, szczególnie od pracy umysłowej. Uprawiając sport zadbamy nie tylko o swoją sylwetkę i zdrowie fizyczne, ale też samopoczucie. Sporty zimowe są szczególnie korzystne dla organizmu, gdyż uprawiamy je na otwartej przestrzeni, wśród świeżego powietrza. To ponadto świetny sposób na spędzie czasu z rodziną czy znajomymi. Bez względu na wiek i poziom zaawansowania, w GO Sport zaopatrzycie się w ubrania i akcesoria dla każdego. Wszystkie produkty dostępne są na stronie internetowej oraz w sklepach stacjonarnych.

Dodaj komentarz