• July 19, 2024
siedzenie w domu

3 rzeczy, które możesz zrobić dla siebie podczas siedzenia w domu

Obecna sytuacja zmusza wielu z nas do siedzenia w domu. Większość osób pracuje zdalnie, zajmuje się dziećmi czy stara się ten czas wykorzystać na generalnie wiosenne porządki, co oznacza, że wcale im się nie nudzi. Warto jednak po wykonaniu wszystkich obowiązków znaleźć, choć chwilę tylko dla siebie. W końcu, kiedy, jak nie teraz?

Kiedy wszystkie obiekty kultury i rozrywki są zamknięte, a knajpy wydają jedzenie tylko na wynos, nie pozostaje nam nic innego, jak znaleźć sobie sensowne zajęcie w czterech ścianach. I nie chodzi tutaj tylko o codzienne obowiązki, ale też zrobienie czegoś, na co wciąż brakuje nam czasu, bo zawsze mamy coś ważniejszego na głowie. Kiedy już skończymy pracę, uśpimy dzieci czy posprzątamy dom, możemy w końcu znaleźć chwilę tylko dla siebie i oddać się którejś z naszych trzech propozycji. Ciekawe, którą wybierzesz Ty?

Samorozwój

Zawsze marzyłaś o tym, aby zacząć uczyć się nowego języka lub zrobić sobie jakieś szkolenie, żeby podnieść swoje kwalifikacje zawodowe? A może masz stertę poradników w kolejce do przeczytania lub listę podcastów motywacyjnych, których od miesięcy nie masz czasu posłuchać? Nie znajdziesz lepszego momentu na zrobienie kroku w stronę samorozwoju, niż teraz. Dzięki ogromnym możliwościom Internetu bez wychodzenia z domu możesz zacząć uczyć się niemalże każdego języka obcego czy wziąć udział w interesującym Cię szkoleniu online. Podcastów możesz posłuchać nawet podczas przygotowywania obiadu czy sprzątania, a książkę, którą lubisz poczytać przed snem wymienić na poradnik – połącz przyjemne z pożytecznym.

Odetnij się od świata

Zaplanuj sobie wieczór tylko w swoim towarzystwie. Nie odbieraj telefonu, nie czytaj e-maili, nie włączaj telewizora. Przygotuj sobie gorącą kąpiel, dodaj do niej aromatyczne olejki, zapal świece, weź książkę, puść chilloutową muzykę i przeznacz ten wieczór na błogi relaks w domu, bez jakiegokolwiek rodzaju rozpraszaczy. Doskonale w tej scenerii sprawdzi się mobilny głośnik, który umożliwi bezprzewodowe odtwarzanie muzyki dzięki łączności Bluetooth, a przy tym będzie prezentował się bardzo stylowo i kobieco, ciesząc oczy, taki jak np. „Hama Steel drum”, który dostępny jest w trzech kolorach: złotym, srebrnym i antracytowym, więc idealnie dopasujesz go do swoich preferencji i stylu wnętrz. Zapewniamy, że jeśli na godzinę odetniesz się od świata, nie zawali się on, a Ty z pewnością naładujesz się pozytywną energią.

Oddaj się pasji

Lubisz eksperymentować w kuchni, ale rzadko masz na to czas? A może nie wyobrażasz sobie dnia bez wyjścia na aerobic lub zumbę? Hmm… a może od miesięcy, a nawet lat chodziło Ci po głowie, żeby nauczyć się szydełkować? Siedząc w domu możesz oddać się swojej odwiecznej pasji, ale też wdrożyć się w coś nowego. Nie musisz robić wszystkiego jednocześnie. Jednego dnia możesz oddać się fantazji w kuchni, przygotowując domownikom wariację na temat makaronu, a innego zaszyć się w fotelu z włóczką lub czymkolwiek innym, wszystko zależy od tego, czego chcesz się nauczyć. Wieczorne ćwiczenia i rozciąganie może nie zastąpią Ci wyjścia na treningi z koleżankami, ale na pewno sprawią, że zostaniesz w formie. Wykorzystaj wszystko to, co masz wokół siebie – krzesło, kanapę czy dwie butelki z wodą, które zastąpią hantle i ciesz się aktywnością fizyczną.

Dodaj komentarz