Strzyżenie damskie na każdą okazję

Strzyżenie damskie na każdą okazję


Salony fryzjerskie oferują strzyżenie damskie nawet za kilkanaście złotych. Nie zawsze jednak najprostsze strzyżenie spełni Twoje oczekiwania. Dobre cięcie to takie, które nie wymaga wysiłku przy układaniu i sprawdzi się na każdą okazję. Od lat najchętniej wybieranym stylem jest bob. Czego się spodziewać po tej fryzurze?


Strzyżenie dla każdego


Klasyczne strzyżenie damskie krótkie i półdługie - bob - charakteryzuje się wyraźnie zaznaczoną linią cięcia, skośną, wydłużoną ku brodzie. Takie strzyżenia damskie pasują większości kobiet:  • wyszczuplają okrągłą twarz

  • podkreślają rysy twarzy owalnej

  • równoważą twarz podłużną


Aby jeszcze lepiej dostosować taką fryzurę do indywidualnych rysów twarzy, fryzjer może zaproponować grzywkę, przedziałek, długość fryzury lub dodatkowe cieniowanie. Przez lata fryzura ta ewoluowała i teraz możemy wybierać pomiędzy klasycznym bobem, asymetrycznym, stopniowanym, a nawet specjalnie dopasowanym do włosów kręconych. Bob doczekał się swoich awangardowych odmian z dużą asymetrycznością i ostrym cięciem, które wybierają przede wszystkim ekscentryczne gwiazdy.


Do biura i na imprezę


Zaletą strzyżenia typu bob jest jego uniwersalny wygląd. Nie jest on dominującym elementem wyglądu, dlatego sprawdzi się doskonale jako klasyczny biurowy look, a z odpowiednimi dodatkami lub z upięciem – będzie pasował także na przyjęcie. Bob nie jest kłopotliwy przy układaniu. Wystarczy okrągła szczotka, pianka do włosów i suszarka, aby zapewnić sobie nienaganne uczesanie i dodać włosom objętości.


Przy bobach bez cieniowania można z powodzeniem układać włosy prostownicą. Ten wariant jednak nie jest polecany dla cienkich włosów, które będą nieatrakcyjnie przylegać do głowy. Tego typu strzyżenia damskie pasują także kobietom w każdym wieku i o każdym typie urody. Jeśli lubisz zmiany, możesz zapuścić boba do włosów półdługich lub poeksperymentować z grzywką.