Sposób na zadbane i piękne dłonie

Data dodania 04-02-2015


Piękna, zadbana, delikatna i miła w dotyku skóra dłoni to marzenie większości kobiet. Co zrobić, aby wypielęgnowana skóra dłoni nie była tylko marzeniem a urzeczywistnieniem? Szczególnie teraz, gdy za oknem pogoda lubi zaskakiwać warto pamiętać o intensywnej i przede wszystkim skutecznej pielęgnacji. Zaniedbanie czynności pielęgnacyjnych może doprowadzić, szczególnie przy tak różnorodnej aurze, do wysuszenia, zaczerwienienia, czy spierzchnięcia i w konsekwencji do popękanego naskórka. Na dłoniach popękana skóra nie tylko źle się prezentuje, ale może prowadzić do poważnych zmian skórnych i nieprzyjemnych schorzeń.

Nikt nie chce mieć skóry na palcach dłoni jak u robotnika. Ponadto źle lub w ogóle niepielęgnowana szybciej się starzeje, a wystarczy kilka czynności, aby skóra dłoni odżyła i cieszyła się witalnością. Najważniejszą rzeczą jest stosowanie nawilżającego kremu zaraz po umyciu rąk. Najlepsze z nich powinny być o lekkiej konsystencji, aby krem mógł się łatwo wchłonąć i zawierać w sobie witaminy A i E. Warto też pamiętać, aby nie wycierać mocno dłoni ręcznikiem, lekko wytarte niech wyschną same. Przede wszystkim unikać suszarek do rąk, to wróg numer jeden dla skóry dłoni i paznokci! Na noc wystarczy wcierać w dłonie kremy półtłuste lub tłuste, w zależności od kondycji skóry. Najlepiej aby w ich składzie znalazły się witaminy, aloes oraz zmiękczający mocznik i alantoina. Jeśli problem ze skórą jest większy, smaruj przed snem dłonie grubą warstwą tłustego kremu i nałóż bawełniane rękawiczki. W ciągu nocy taki zestaw powinien zrobić swoje.

Mimo wszystko najważniejszą jednak rzeczą jest wyrobienie odpowiedniego nawyku. Regeneracja i pielęgnacja będzie tym bardziej efektywna, im będziesz nad tym pracować codziennie. Ważne, aby używać kremów systematycznie. Warto też pamiętać o poradach profesjonalistów. Cotygodniowy peeling to intensywny zastrzyk pielęgnacyjny Twoich dłoni. Jeśli masz bardzo duży problem lub sprecyzowane pytania zwróć się do odpowiedniego specjalisty z salonu urody w Twoim mieście. Umów się na wizytę i ciesz się zdrową, zadbana skórą dłoni.