Makijaż a pielęgnacja

Data dodania 20-11-2014


Jeśli marzysz o pięknym makijażu rodem z czerwonego dywanu, bądź okładki Vogue'a to musisz wiedzieć, że pierwszym krokiem do niego jest pielęgnacja. Wyobraź sobie, że będąc na zakupach w perfumerii uległaś namowie konsultantki i zakupiłaś podkład wart... 200zł. Z dumą na twarzy i chudszym portfelem pędzisz do domu, by czym prędzej go wypróbowac. Nakładasz na twarz, patrzysz w lusto i nagle twoja mina przybiera kształt czarnej tęczy... Przecież miałaś wyglądać jak gwiazda! Gwarantowano Ci to! I co widzisz? Pajęczą sieć odstających skórek na dziwnie ciemnej twarzy mulatki z białą szyją i wczorajszym pryszczem na nosie.


Z pewnością nie tego oczekiwałaś. Zanim wydasz jakiekolwiek pieniądze na kosmetyki kolorowe zainwestuj w pielęgnacje, bowiem nawet najdroższy podkład nic nie da jeśli skóra nie jest odpowiednio wypielęgnowana. Podstawą są kremy. Stosuj je codziennie i dobieraj odpowiednio do swojego typu cery ( sucha, mieszana, tłusta) i wieku. Pamiętaj, że każda cera nawet tłusta potrzebuje nawilżenia. Na dzień wybieraj lekkie nawilżające emulsje, na noc stosuj bogate i odżywcze kremy bądź oleje np. arganowy. Nocą nasza skóra się regeneruje, zatem dostarcz jej odpowiednich substancji odżywczo­naprawczych. Nie zapominaj o kremie pod oczy – to szczególnie ważne miejsce które starzeje się najszybciej, ponieważ jest najdelikatniejsze, dlatego wymaga od Ciebie szczególnej troski.


Oprócz kremów nie zapominaj o toniku. Nie myl tonika z płynem micelarnym. Jedno i drugie pełni inne funkcje. Tonik ma za zadanie przywrócić naturalny poziom PH 5,5 skóry, który jest zaburzony przez czynniki zewnętrzne, inne kosmetyki oraz wydzielane przez skórę sebum. Dzięki odpowiedniemu ph skóry makijaż trzyma się o wiele dłużej na twarzy, podkład się mniej utlenia, a skóra jest świeższa i mniej narażona na niedoskonałości. Płyn micelany sprawdza się głównie jako środek do demakijazu.


Demakijaż powinien być także dobrany odpowiednio do rodzaju cery. Jeśli jesteś właścicielką cery suchej to stosuj delikatne mleczka, które dobrze oczyszczą skórę z resztek makijażu nie podrażniając jej ani nie wysuszając. Przy cerze tłustej wybieraj płyny do demakijażu i unikaj tłustych konsystencji. Cera mieszana i normalna dobrze znosi obydwa rodzaje tych produktów. Pamiętaj aby również po demakijazu użyć toniku! Na tak zadbaną i nawilżoną skórę możesz nałożyć makijaż, który nie będzie stanowił już maski, a będzie otulającą twoją twarz mgiełką o naturalnym wykończeniu bez ciemnych plam, błyszczenia i odstających skórek.


  Ania Kurek, makijażystka i stylistka w salonie AKA MAKEUP STUDIO