Peeling kawitacyjny. Oczyszczanie dla skóry wrażliwej

Doskonale znamy peelingi – żele z drobinkami, którymi myjemy twarz raz w tygodniu. Peeling kawitacyjny to jednak coś zupełnie innego. Dlaczego każdy powinien spróbować tego zabiegu?


Peeling inny niż wszystkie


Peeling kawitacyjny wykonywany jest w gabinetach kosmetycznych przy użyciu przyrządu, wytwarzającego ultradźwięki. Podczas zabiegu niewielki aparat przesuwany jest powoli po wilgotnej skórze twarzy. Można odczuwać lekkie ciepło, ale zabieg nie powinien wywoływać dyskomfortu, dlatego wszelkie nieprzyjemne doznania należy natychmiast zgłosić kosmetyczce. Generalnie zabiegi tego typu powinny być przyjemne. Peeling kawitacyjny, opinie to potwierdzają, jest szybkim i łagodnym sposobem na odzyskanie promiennego wyglądu.


Złuszczanie skóry delikatnej


Osoby o wrażliwej skórze nie powinny poddawać się inwazyjnym zabiegom oczyszczania. Także manualne oczyszczanie może wywołać długotrwałe podrażnienia, zaczerwienienia i opuchnięcie. Dla takich osób idealny jest peeling kawitacyjny. Efekty tego zabiegu to m.in.:  • usunięcie martwej warstwy naskórka

  • usunięcie zanieczyszczeń i łoju

  • zwężenie porów

  • poprawienie ukrwienia skóry

  • poprawa kolorytu skóry

  • polepszenie napięcia skóry

  • wygładzenie drobnych zmarszczek


Oczyszczanie skóry nie dla każdego


Jak niemal każdy zabieg w salonie kosmetycznym peeling kawitacyjny ma przeciwwskazania. Jest bardzo dobry dla osób o wrażliwej skórze, ale nie powinien być przeprowadzany u kobiet w ciąży, osób z chorobami żył czy też u osób z metalowymi częściami w ciele. Również dla osób ze skórą pokrytą czynnymi wykwitami odradza się peeling kawitacyjny. Cena zabiegu nie jest wygórowana i zaczyna się od około 40 zł.