Oczyszczanie twarzy dla wymagających

Oczyszczanie twarzy to zabieg, który możemy przeprowadzić samodzielnie lub w salonie kosmetycznym. Wybór najlepszej metody oczyszczania skóry powinien opierać się na analizie typu cery i mieścić się w możliwościach finansowych. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze metody oczyszczania skóry.


W domowym zaciszu


Samodzielne oczyszczanie skóry twarzy sprawdzi się u osób, które nie mają problemów z cerą, a zanieczyszczenia na niej są niewielkie. Zabieg można rozpocząć od peelingu. W zależności od rodzaju cery można wybrać gruboziarnisty, drobnoziarnisty lub enzymatyczny. Taki peeling warto wykonać 2 razy w tygodniu, na co dzień natomiast konieczne jest oczyszczanie beztłuszczowym żelem lub mydłem. Można przeprowadzić na sobie także oczyszczanie manualne, ale wymaga ono ostrożności. Zbyt duży nacisk podrażni skórę i spowoduje długo utrzymujące się zaczerwienienia, a nawet łuszczenie się skóry.


Skóra oczyszczona w gabinecie


Pośród oczyszczających zabiegów w gabinetach kosmetycznych mamy do dyspozycji zarówno oczyszczanie palcami, preparatami, jak i z pomocą specjalistycznych urządzeń. Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki przede wszystkim jest bezpieczniejsze. Doświadczona specjalistka powinna najpierw przeprowadzić konsultacje oraz dokładnie obejrzeć skórę twarzy, zanim dobierze zabieg. Po oczyszczaniu zastosuje preparaty łagodzące, które pozwolą uzyskać jeszcze lepszy efekt oczyszczania. Bardziej zaawansowaną formą pozbywania się nadmiaru łoju, złuszczonego naskórka i toksyn jest laserowe oczyszczanie twarzy.


Niezależnie od zasobu portfela warto wybrać przede wszystkim bezpieczne oczyszczanie twarzy. Cena nie powinna być argumentem dla ryzykowania alergii i przebarwień, powstałych po nieudanym zabiegu. Lepiej korzystać z oczyszczania rzadziej, ale tylko w zaufanych gabinetach.