Modelowanie włosów na każdą okazję

Modelowanie włosów w zależności od potrzeb można wykonać samodzielnie lub w salonie fryzjerskim. Kiedy warto zdecydować się na wsparcie profesjonalisty, a kiedy wystarczy żel do włosów?


Wiatrem czesany


Większość z nas zwykle nie ma dużo czasu przed wyjściem do pracy. Troska o własne włosy często ogranicza się do rutynowej pielęgnacji, a u kobiet do związania włosów w kucyk. Modelowanie długich włosów uchodzi za czasochłonne, ale wcale takie nie musi być. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie produkty. Aby ułatwić sobie poranne układanie fryzury warto zaopatrzyć się w:  • klipsy do spinania włosów podczas suszenia

  • dużą okrągłą szczotkę

  • kosmetyki według upodobań: piankę, spray lub lakier


Modelowanie z użyciem suszarki to najprostszy sposób na zapewnienie sobie efektownej fryzury idealnej do biura czy do szkoły, niezależnie od długości włosów. Można również sięgnąć po prostownicę lub lokówkę, ale z umiarem, ponieważ suszenie i dodatkowe traktowanie włosów wysoką temperaturą prostownicy czy lokówki wysusza i pozbawia włosy blasku. Dla młodszych dobrym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju ozdoby do włosów.


Na wielkie wyjścia


Studniówka, wesele czy też bankiet zobowiązują. Na takie okazje lepiej oddać swoje włosy w ręce eksperta. Modelowanie krótkich włosów stosowane na co dzień, nie zrobi na nikim wrażenia w czasie przyjęcia. Fryzjer zaproponuje nie tylko nietypowe uczesanie, ale również zagwarantuje jego trwałość przez całą noc. Modelowanie włosów męskich także w tym wypadku poleca się wykonać u fryzjera. Mężczyźni często posiadają trudne do ułożenia włosy, wymagające zastosowania produktów stylizacyjnych, dostępnych tylko w salonach fryzjerskich.