Koloryzacja włosów - bezpieczna i naturalna

Wieloletnia koloryzacja włosów może sprawić, że włosy staną się matowe, słabe i łamliwe. Zanim sięgniesz po najtańszą farbę koloryzującą, sprawdź w jaki sposób możesz bezpiecznie poprawić kolor swoich włosów. Wiele salonów fryzjerskich zaczyna oferować farby naturalne i farbowanie szamponami. Co wybrać?


Farbowanie szamponem też działa?


Szampony koloryzujące nie wnikają tak głęboko w strukturę włosa jak farby. Dzięki temu w mniejszym stopniu go osłabiają. Barwnik osiada na powierzchni, stopniowo zanikając wraz z kolejnym myciem. Jednak produkty te mogą być nieodpowiednie dla osób o wrażliwej skórze. Jeśli szukasz naprawdę delikatnego farbowania, rozwiązaniem może być naturalna koloryzacja. Szukaj farb, które bazują na barwnikach roślinnych, a w składzie nie zawierają donorów formaldehydu, PDA i TDA.


Jeśli chcesz jedynie podkreślić naturalny kolor włosów, możesz zastosować domowe zabiegi:  • płukanki ziołowe z rumianku

  • maseczki z oliwy z sokiem cytrynowym

  • regularne wcieranie naturalnych olejków roślinnych

  • płukanie włosów piwem


Nie są to sposoby na zmianę koloru, ale pozwalają uzyskać błyszczące i gładkie włosy, które będą wyglądać tak świeżo jak te zafarbowane. Często naturalny kolor włosów traci urok w wyniku przebywania w zadymionych pomieszczeniach, braku wit. E w diecie czy też zbyt intensywnej stylizacji wysokimi temperaturami.


Tak modna koloryzacja włosów klasycznymi farbami nie jest odpowiednia dla każdego. Ostrożność powinni zachować alergicy, kobiety w ciąży i karmiące. Zamiast farbowania lepiej wtedy wybrać zabiegi pielęgnacyjne w salonie, dobre strzyżenie czy też maseczkę keratynową.