Farbowanie włosów w salonie?

Farbowanie włosów pozwala spełnić marzenia brunetek o blondzie i blondynek o czarnych włosach. Panie z siwiejącymi włosami mogą zatuszować niedoskonałości i zachować ulubioną barwę włosów. To proste, ale nieprawidłowo wykonane farbowanie może zniszczyć włosy, zafarbować skórę twarzy lub zamiast blondu...zafundować nam zielone włosy. To tylko niektóre z powodów, dla których lepiej na farbowanie udać się do salonu.


Naturalne, ale czy trwałe?


Farbowanie włosów henną, czyli naturalnym barwnikiem roślinnym uznawane jest za bezpieczne dla włosów. Jednak osoby o suchych i delikatnych włosach powinny ostrożnie stosować hennę, która może mieć działanie wysuszające. W efekcie włosy stają się łamliwe i osłabione. Warto po takim farbowaniu pielęgnować włosy olejkami naturalnymi lub dobrej jakości odżywkami. Lepiej unikać szamponów z SLS, które powodują szybsze zmywanie się barwnika z włosów. Henna wyróżnia się tym, że można wykonać ją bez obaw w domu.


Farbowane i niezniszczone


Farbowanie chemicznymi farbami lepiej powierzyć dobrym fryzjerom. Szczególnie farbowanie włosów na blond jest trudnym zabiegiem. Przed nałożeniem farby, fryzjer musi dokonać dekoloryzacji. To dosyć inwazyjny zabieg, który niszczy włosy. Jednak bez niego, kolor może nas zaskoczyć. Samodzielne farbowanie na blond nierzadko daje efekt zielonych, pomarańczowych lub żółtych włosów. Zdecydowanie bezpieczniejsze dla kondycji włosów jest farbowanie na ciemniejsze kolory. Niezależnie od wybranej barwy, konieczna jest szczególna pielęgnacja włosów farbowanych kosmetykami, które zachowają blask i kolor na dłużej.


Samodzielnie bez ryzyka


Osoby, które zamiast farby do włosów wolą mniej radykalne kosmetyki do koloryzacji, mogą zdecydować się na farbowanie w domu z użyciem szamponów koloryzujących. Takie produkty powinny mieć kolor zbliżony do naszego naturalnego lub ciemniejszy. Raczej nie uzyskamy efektu złocistego blondu u brunetki wykonując farbowanie włosów szamponetką.


Dla własnego bezpieczeństwa


Zanim fryzjer wykona koloryzację sprawdź, czy farby do włosów:  • nie zawierają amoniaku

  • nie zawierają alergenów, na które masz uczulenie

  • nie mają w składzie donorów formaldehydu


Możesz także wybrać naturalne farby, które bazują na wyciągach roślinnych. Takie produkty nie tylko nie niszczą włosów, ale wręcz posiadają działanie pielęgnacyjne. Jeśli celem jest udane farbowanie włosów, cena nie powinna być argumentem, a raczej jakość farby i doświadczenie fryzjera.