Balejaż doda Ci blasku

Balejaż doda Ci blasku


Balejaż do technika farbowania, która z założenia ma cieniować włosy za pomocą różnych odcieni farby do włosów. W przeciwieństwie do farbowania jednolitego, pozwala uzyskać naturalny wygląd lub...wręcz przeciwnie – bawić się kontrastami. Nie jest również takim obciążeniem dla struktury włosów, ponieważ farbowaniu poddawane są tylko pojedyncze pasma.


W odcieniach blondu


Farbowanie na blond może dawać niechciany efekt żółtych włosów o płaskim kolorze. Jeśli szukasz bardziej naturalnego wyglądu, lepiej zastosuj balejaż blond. Fryzjer nałoży podczas jednej koloryzacji kilka zbliżonych do siebie odcieni farby. Taka technika pozwala także na dopasowanie barwy włosów do zmieniającej się w zależności od pory roku karnacji. Z tej techniki koloryzacji powinny skorzystać także naturalne blondynki. Z wiekiem wiele kobiet zauważa płowienie włosów lub ciemnienie. Nie trzeba od razu decydować się na pełną koloryzację, wspaniale sprawdzi się baleyage.


Brązowe refleksy


Balejaż na ciemnych włosach pozwala na więcej eksperymentów. Szczególnie ostatnio modny balejaż ombre, który polega na pozostawieniu włosów ciemniejszych u nasady, zyskał grono wielbicielek. Przede wszystkim takie farbowanie nie uzależnia od częstych wizyt w salonie, aby tuszować odrosty, ponieważ tu zwyczajnie ich nie widać. Balejaż na włosach brązowych to także sposób, aby dodać złociste refleksy do naturalnie ciemnych włosów. Niekiedy wystarczy kilka pasm wokół twarzy, aby zupełnie odmienić wygląd.


Eksperymenty z włosami


Balejaż na włosach to także sposób na drobne szaleństwo. Jeśli jeszcze nie odważyłaś się na pełną koloryzację, możesz w ten sposób stopniowo przyzwyczajać się do zmiany wyglądu. Przede wszystkim jednak możesz poeksperymentować z kolorami, dodając kilka kolorowych pasm włosów. Jednym z modniejszych połączeń są pastelowe pasma dla blondynek i czerwienie dla brunetek.